close
loading

INSTALACJA FOTOWOLTAICZNA - JAK TO DZIAŁA?

 

Ogniwa fotowoltaiczne, z których zbudowane są moduły fotowoltaiczne, zamieniają energię słoneczną na energię elektryczną. W czasie promieniowania słonecznego - fotony padając na płytkę krzemową są przez nią pochłaniane i jednocześnie wybijają ze swojej pozycji  elektrony, zmuszając je do ruchu.Ten ruch elektronów, to właśnie przepływ stałego prądu elektrycznego.

Prąd stały trafia do falownika (inwertera) urządzenia, które przekształca prąd stały na prąd zmienny. Dzięki tej konwersji możemy wprowadzić energię wyprodukowaną przez panele fotowoltaiczne do domowej sieci elektrycznej, bez konieczności jej modernizacji. Prąd z inwertera ma nieznacznie większą częstotliwość co powoduje „wypychanie” prądu z sieci i wykorzystanie w pierwszej kolejności prądu z instalacji PV.

Nadmiar prądu, którego w danej chwili nie wykorzystujemy jest automatycznie  „magazynowany” w sieci publicznej poprzez licznik dwukierunkowy, w który wyposażona jest nasza instalacja fotowoltaiczna. Jeżeli potrzebujemy więcej prądu niż produkujemy, niedobór jest „dobierany” z sieci publicznej.

System rozliczeń  umożliwia nam odbiór np. zimą, wyprodukowanych latem i przesłanych do sieci publicznej nadwyżek energii. Różnica pomiędzy energią elektryczną zużytą i wprowadzoną do sieci, będzie rozliczana w rocznych cyklach wg. zasady:
dla instalacji do 10 kWp za każdą wprowadzoną 1 kWh odbierzemy 0,8 kWh
dla instalacji od 10.1 do 40 kWp za każdą wprowadzoną 1 kWh odbierzemy 0,7 kWh

Rabatom podlegają opłaty za energię elektryczną czynną oraz opłaty zmienne dystrybucyjne z wyjątkiem składników opłat stałych.

 

fotowoltaika

fotowoltaika

 


               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl