close
loading
HPL 6S-TUW – POMPA CIEPŁA W ZESTAWIE Z WIEŻĄ HYDRAULICZNĄ

HPL 6S-TUW – POMPA CIEPŁA W ZESTAWIE Z WIEŻĄ HYDRAULICZNĄ

ZESTAW Z POWIETRZNĄ POMPĄ CIEPŁA

 

HPL 6S-TUW to zestaw składający się z powietrznej pompy ciepła do montażu zewnętrznego oraz wieży hydraulicznej przeznaczonej do montażu wewnętrznego. Uniwersalna konstrukcja oferuje elastyczne możliwości rozbudowy w kombinacji z innymi źródłami ciepła, zarówno konwencjonalnymi jak i odnawialnymi, a także niemieszanymi i mieszanymi obiegami grzewczymi. Dedykowana jest użytkownikom, którzy cenią sobie maksymalną wydajność, komfort i doskonałe wyposażenie.

 

WIĘCEJ INFORMACJI
DOSKONAŁE WYPOSAŻENIE I KOMFORT

Zestaw HPL 6S-TUW tworzą 2 jednostki: pompa ciepła LA 6S-TU oraz wieża hydrauliczna HWK 332 – kompaktowe urządzenie stanowiące połączenie zasobnika c.w.u., szeregowego zbiornika buforowego oraz zoptymalizowanych podzespołów pompy ciepła w jednej kompaktowej obudowie. Całość tworzy kompletnie wyposażony zestaw, który oferuje oferuje rozmieszczenie układu hydraulicznego instalacji z pompą ciepła na niewielkiej przestrzeni, a tym samym dużą oszczędność miejsca montażu. Nad jego bezproblemowym i oszczędnym działaniem czuwa nowoczesna automatyka WPM Econ5S umożliwiająca m.in. zdalną obsługę za pomocą smartfonu czy tabletu.

 

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ I CICHA PRACA

Rozwiązania techniczne zastosowane w zestawie HPL 6S-TUW zorientowane są na maksymalną wydajność przekładającą się na oszczędną pracę. Elektroniczny zawór rozprężny i COP-booster zapewniają wysokie współczynniki efektywności COP, a zestaw osiąga wskaźniki wydajności porównywalne z gruntowymi pompami ciepła. Przy najwyższych parametrach pracy, HPL 9S-TUW charakteryzuje się bardzo cichą pracą. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w pompie ciepła wolnoobrotowego modulowanego wentylatora EC i obudowy zoptymalizowanej pod kątem przepływu powietrza, która zapobiega jego zawirowaniom.

 

ELEKTRONICZNY ZAWÓR ROZPRĘŻNY

Elektroniczny zawór rozprężny pompy ciepła zestawu HPL 6S-TUW odpowiedzialny jest za obniżanie ciśnienia czynnika chłodniczego, regulując jego ilość w parowniku, tak aby dostała się tam taka ilość, jaka może całkowicie odparować oraz żeby do sprężarki dostawała się tylko para, ale w minimalnym stopniu przegrzana. Zwiększa on współczynniki SPF nawet o 16%.

 

ZALETY

  • Bardzo wysoka wydajność, porównywalna z wydajnością gruntowych pomp ciepła
  • Doskonałe urządzenie do zastosowania zarówno w nowych budynkach, jak i do termomodernizacji dotychczasowej instalacji grzewczej
  • W zestawie wieża hydrauliczna HWK 332 – kompaktowe urządzenie stanowiące połączenie zasobnika c.w.u., szeregowego zbiornika buforowego oraz zoptymalizowanych podzespołów pompy ciepła w jednej kompaktowej obudowie, umożliwiające szybkie i łatwe przyłączenie zainstalowanej pompy ciepła do instalacji grzewczej
  • Wygodna instalacja obu jednostek za pomocą 2 przewodami hydraulicznymi i 1 elektrycznego.
  • Cicha praca dzięki innowacyjnemu modulowanemu wentylatorowi EC oraz wydajnemu parownikowi
  • Wysoka temperatura zasilania
  • Elektroniczny zawór rozprężny – wysokie roczne współczynniki efektywności i niskie koszy eksploatacji
  • COP-Booster pozwalający uzyskać maksymalną wydajność i niższe koszty eksploatacji
  • Zaawansowana automatyka WPM Econ 5S: kompleksowy nadzór nad całym systemem grzewczym oraz zdalny dostęp poprzez sieć Ethernet, KNX, EIB, MODBUS dającą możliwość rozbudowy np. o funkcję zdalnego sterowania przy pomocy smartfonu i tabletu.
  • 5 lat gwarancji


               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl