close
loading

POWIETRZNE POMPY CIEPŁA DIMPLEX

Powietrze jest nośnikiem energii cieplnej, którą za pomocą pomp ciepła typu powietrze/woda można wykorzystać w zakresie temperatur zewnętrznych od +35 °C do nawet -25°C. Wskaźnik wydajności COP tych urządzeń jest na tyle wysoki, że coraz częściej ich wydajność porównuje się do gruntowych pomp ciepła typu solanka/woda. Pompy ciepła powietrze/woda można stosować zarówno w instalacji zewnętrznej jak i wewnętrznej. Urządzenia do montażu zewnętrznego cechuje odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz łatwy montaż. Jeżeli pompy ciepła nie można ustawić    w ogrodzie, doskonałym wyborem będą modele do montażu wewnętrznego, w których prowadzenie powietrza odbywa się przez przewody powietrzne w ścianie budynku. Nie wymagają one dużej powierzchni i co ważne – można je zainstalować przy ścianie praktycznie w każdym pomieszczeniu gospodarczym, a modele z kierownicą powietrza 90° – również w narożniku.

 Pompy ciepła typu powietrze/woda pozwalają na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i produkcji ciepłej wody użytkowej. Redukcja tych kosztów może sięgać aż 75%, w zależności od kilku czynników, takich jak lokalizacja, wielkość domu, rodzaj ogrzewania oraz od ewentualnego korzystania z funkcji chłodzenia.

Inwestycja w pompę ciepła typu powietrze/woda jest relatywnie niska, gdyż pompy ciepła tego typu w przeciwieństwie do gruntowych pomp ciepła, nie wymagają prac ziemnych. 

 

 

 

 

 

 


               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl