close
loading
SYSTEM ZERO PROPAN - POWIETRZNO-GRUNTOWA POMPA CIEPŁA

SYSTEM ZERO PROPAN - POWIETRZNO-GRUNTOWA POMPA CIEPŁA

SYSTEM ZERO PROPAN – REWERSYJNA, POWIETRZNO-GRUNTOWA POMPA CIEPŁA

System Zero to rewersyjna, powietrzno-gruntowa pompa ciepła do zastosowań komercyjnych i przemysłowych, która jako dolne źródło ciepła wykorzystuje powietrze, grunt, a także ciepło odpadowe z procesów technologicznych. Jest ona niebywale oszczędna, gdyż automatycznie wykorzystuje odpowiednie źródło ciepła w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością. Dla projektantów oznacza to nowe możliwości w projektowaniu nowoczesnych systemów, a dla inwestora – wymierne korzyści finansowe. System Zero Propan wykorzystuje ekologiczny czynnik chłodniczy R290.

 

ZERO OGRANICZEŃ

Ciepło z powietrza, gruntu, a może ciepło odpadowe z procesów technologicznych? System Zero nie ogranicza wyboru źródła energii i umożliwia wykorzystanie ciepła aż z trzech źródeł. Nie ważne czy to centrum serwerowe, budynek mieszkalny, obiekt przemysłowy, a może handlowy… nowy czy modernizowany – System Zero zawsze pracuje z najwyższą wydajnością! Od teraz nie trzeba się już zastanawiać jakiego typu źródło ciepła będzie najlepsze w konkretnym obiekcie. System automatycznie określa rodzaj i zakres wykorzystania źródła energii pod kątem najwyższej wydajności systemu w zależności od temperatury dolnego źródła ciepła.

ZERO MARNOTRAWSTWA

Duże obiekty komercyjne i przemysłowe wytwarzają dużo ciepła odpadowego. Naprawdę trudno się tego uniknąć – takie są prawa fizyki. Ale czy ta energia naprawdę musi się marnować? Właśnie to pytanie doprowadziło zespół inżynierów w Glen Dimplex Thermal Solutions do opracowania niezwykłego rozwiązania – Systemu Zero, zero jak zero strat ciepła odpadowego. Oznacza to również zero piętrzenia kosztów, gdyż System Zero to pierwsza na świecie pompa ciepła dużej mocy, która wykorzystuje ciepło z wielu źródeł, w tym ciepło odpadowe. Efekt? Bardzo wydajne wykorzystanie energii cieplnej, a tym samym znacząca redukcja kosztów eksploatacji.

 ŻRÓDŁO CIEPŁA: POWIETRZE ZEWNĘTRZNE

Powietrze zewnętrze, jako dolne źródło ciepła posiada istotną zaletę – nieograniczony darmowy dostęp. Jest ono podstawowym dolnym źródłem ciepła wykorzystywanym przez System Zero w zakresie, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością – czyli powyżej temperatury zewnętrznej 0°C.

ŻRÓDŁO CIEPŁA: GRUNT

System Zero przełącza się na wykorzystanie energii gruntu, jako dodatkowego źródła ciepła w temperaturze poniżej 0°C. Energia gruntu nie jest wykorzystywana w 100%, lecz tylko w zakresie dostarczenia brakującej energii niezbędnej do ogrzania obiektu i wydajnej pracy systemu przy temperaturach niższych niż 0°C.

 

ŻRÓDŁO CIEPŁA: CIEPŁO ODPADOWE

Duże obiekty, jak np. kompleksy handlowe, czy centra obliczeniowe wytwarzają ogromną ilość ciepła odpadowego. System Zero to pierwsza seryjna pompa ciepła, która wydajnie wykorzystuje, to do tej pory niedoceniane źródło energii. Efekt? Zero marnotrawstwa energii, zero piętrzenia kosztów.

 

ZALETY W SKRÓCIE

 • 2-sprężarkowa, powietrzno-gruntowa, rewersyjna pompa ciepła do grzania i aktywnego chłodzenia wykorzystująca zalety 2 źródeł ciepła: powietrza i gruntu z możliwością wykorzystania ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Zastosowanie do nowych oraz modernizowanych obiektów o powierzchni do 1 000 m² (w tym produkcji ciepłej wody użytkowej).
 • Obieg powietrze/woda – wykorzystanie źródła ciepła/chłodu ze stale dostępnego powietrza zewnętrznego (podstawowe źródła ciepła).
 • Obieg glikol/woda – wykorzystanie energii z gruntu (dodatkowe źródło ciepła) oraz ciepła odpadowego z procesów technologicznych.
 • Inteligentne sterowanie wyborem źródła ciepła – praca naprzemienna lub równoległa z uwzględnieniem zakresu, w którym urządzenie pracuje z najwyższą wydajnością.
 • 2-sprężarkowa konstrukcja – lepsze dopasowanie mocy grzewczej do zmiennego zapotrzebowania na ciepło budynku przy jednoczesnym osiąganiu wyższej wartości współczynnika COP oraz dłuższej żywotności urządzenia.
 • Wysoka temperatura zasilania.
 • Konstrukcja zoptymalizowana do pracy w polskich warunkach klimatycznych – szeroki zakres temperatur pracy.
 • Zaawansowana automatyka – kompleksowy nadzór nad wydajną pracą całego systemu grzewczo-chłodzącego, automatyczny wybór wykorzystania odpowiedniego źródła energii pod kątem najwyższej wydajności w zależności od temperatury dolnego źródła ciepła oraz zdalny dostęp poprzez sieć Ethernet, KNX, EIB, MODBUS.
 • Doskonałe rozwiązanie do obiektów z zainstalowanymi innymi urządzeniami, których ciepło może być również wykorzystane przez pompę ciepła, np. sklepy wielkopowierzchniowe z zainstalowanymi urządzeniami chłodniczymi, centrum serwerowe itp.
 • Bogate możliwości rozbudowy.
 • Ekologiczny czynnik chłodniczy R290.
 • 5 lat gwarancji.
Model   System Zero Propan    
Dolne źródło ciepła   powietrze/grunt/ciepło odpadowe    
Typ pompy ciepła   rewersyjna powietrzno-gruntowa    
Stopnie mocy   2    
Maksymalna temperatura zasilania °C 60 +/- 2    
Minimalna temperatura na powrocie °C 18    
Temperatura zasilania przy chłodzeniu mm od +6 do +20    
Zakres zastosowania dolnego źródła ciepła (powietrze zewnętrzne – tryb grzania) mm od -20 do +35    
Zakres zastosowania dolnego źródła ciepła (grunt – tryb grzania) °C od -5 do +25    
Zakres zastosowania dolnego źródła ciepła (powietrze zewnętrzne – tryb chłodzenia) °C od +15 do +45    
Minimalny przepływ nośnika ciepła źródła górnego m³/h 6,0 / 2150    
Nominalny przepływ nośnika ciepła źródła górnego/opory hydrauliczne m³/ h/Pa 8,5 / 4 300    
Poziom ciśnienia akustycznego w odległości 10 m (tryb normalny / tryb obniżony) dB(A) do 45 / do 41    
Wymiary (szer. x wys. x gł.) mm 2110 x 2300 x 1000    
Masa urządzenia kg 1020    
Czynnik chłodniczy / masa –/kg R290 / 11,8    
Moc grzewcza / COP A7/W40 (powietrze/woda)   56,8 kW / 4,2    
Moc grzewcza  / COP B15/W40 (glikol/woda)   74,6 kW / 5,1    
Moc grzewcza  / COP A2-B10/W40 (powietrze + glikol/woda)   52,0 kW / 4,1    
Moc chłodzenia / EER A35/W9 (powietrza/woda)   44,8 kW / 2,7


               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl