close
loading
PIEC AKUMULACYJNY STATYCZNY XL 18NC

PIEC AKUMULACYJNY STATYCZNY XL 18NC

XL 18NC – piec akumulacyjny z automatyczną regulacją procesu ładowania

XLS 18NC to wydajny statyczny piec akumulacyjny zaprojektowany z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu, w którym sterowanie procesem ładowania odbywa się automatycznie. Urządzenie wyposażone jest w 2 termostaty: pierwszy monitoruje wzrost temperatury rdzenia i przerywa dopływ energii zgodnie z wybranymi ustawieniami, drugi mierzy temperaturę pomieszczenia i dostosowuje poziom ładowania rdzenia do temperatury otoczenia. Oprócz standardowych zastosowań urządzenie można używać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (bryzgoszczelny, IP X2).

 

OPIS I DANE TECHNICZNE  
Piec z rozładowaniem statycznym

Statyczny piec akumulacyjny Dimplex XL 24NC oddaje zmagazynowane ciepło na zasadzie konwekcji, ogrzewając powietrze przepływające swobodnie przez blok akumulacyjny. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

Prosta regulacja temperatury

W trakcie pracy pieca akumulacyjnego XL 24NC, regulacja temperatury pomieszczenia odbywa się poprzez otwarcie specjalnej przepustnicy umieszczonej w górnej części urządzenia. Użytkownik decyduje o tym, kiedy wykorzystać zwiększoną ilość ciepła poprzez odpowiednie ustawienie pokrętła mocy oddawanej.

 

Racjonalne wykorzystanie energii

Statyczny piec XL 24NC cechuje racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on tak, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Energia cieplna gromadzona jest dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej i uwalniana przez cały dzień.

 

Wydajna praca

XL 24NC to wydajne urządzenie zaprojektowane z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu. Wyposażone jest w wydajny rdzeń akumulacyjny, złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

Łatwa obsługa

Kompaktowy statyczny piec akumulacyjny Dimplex XL 24NC jest niezwykle łatwy w obsłudze. Sterowanie procesem ładowania odbywa się manualnie, użytkownik za pomocą pokrętła wybiera komfortową dla siebie temperaturę, a następnie automatyka samodzielnie dostraja poziom ładowania pieca do temperatury pomieszczenia.

 

Zalety

  • Manualna regulacja procesu ładowania pieca
  • Płaska konstrukcja o głębokości jedynie 14,6 cm
  • Efektywna, łatwa w montażu i neutralna dla powietrza izolacja z zastosowaniem microthermu i wełny mineralnej
  • Rdzeń akumulacyjny złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną
  • Zabezpieczony zamykaną osłoną panel sterujący w górnej części obudowy
  • Konsola ścienna oraz elementy podporowe (nóżki) na wyposażeniu seryjnym

 

 

Znak zamówieniowy XLS 18NC
Moc grzałek akumulacyjnych 2550 W
Pojemność cieplna 18,00 kWh
Szerokość 793 mm
Wysokość 706 mm
Glębokość 146 mm
Masa 109 kg

 

 

                SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl