close
loading
PIEC AKUMULACYJNY STATYCZNY XL 24NC

PIEC AKUMULACYJNY STATYCZNY XL 24NC

XL 24NC – piec akumulacyjny z manualną regulacją procesu ładowania

XL 24NC to wydajny statyczny piec akumulacyjny o kompaktowej konstrukcji zaprojektowany z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu. Sterowanie procesem ładowania odbywa się manualnie, za pomocą pokrętła ładowania nastawianego przez użytkownika. Termostat, zabudowany wewnątrz obudowy pieca w sąsiedztwie rdzenia akumulacyjnego, monitoruje wzrost temperatury rdzenia i przerywa dopływ energii zgodnie z wybranymi ustawieniami.

 

OPIS I DANE TECHNICZNE  
Piec z rozładowaniem statycznym

Statyczny piec akumulacyjny Dimplex XL 24NC oddaje zmagazynowane ciepło na zasadzie konwekcji, ogrzewając powietrze przepływające swobodnie przez blok akumulacyjny. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

Prosta regulacja temperatury

W trakcie pracy pieca akumulacyjnego XL 24NC, regulacja temperatury pomieszczenia odbywa się poprzez otwarcie specjalnej przepustnicy umieszczonej w górnej części urządzenia. Użytkownik decyduje o tym, kiedy wykorzystać zwiększoną ilość ciepła poprzez odpowiednie ustawienie pokrętła mocy oddawanej.

 

Racjonalne wykorzystanie energii

Statyczny piec XL 24NC cechuje racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on tak, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Energia cieplna gromadzona jest dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej i uwalniana przez cały dzień.

 

Wydajna praca

XL 24NC to wydajne urządzenie zaprojektowane z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu. Wyposażone jest w wydajny rdzeń akumulacyjny, złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

Łatwa obsługa

Kompaktowy statyczny piec akumulacyjny Dimplex XL 24NC jest niezwykle łatwy w obsłudze. Sterowanie procesem ładowania odbywa się manualnie, użytkownik za pomocą pokrętła wybiera komfortową dla siebie temperaturę, a następnie automatyka samodzielnie dostraja poziom ładowania pieca do temperatury pomieszczenia.

 

Zalety

  • Manualna regulacja procesu ładowania pieca
  • Płaska konstrukcja o głębokości jedynie 14,6 cm
  • Efektywna, łatwa w montażu i neutralna dla powietrza izolacja z zastosowaniem microthermu i wełny mineralnej
  • Rdzeń akumulacyjny złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną
  • Zabezpieczony zamykaną osłoną panel sterujący w górnej części obudowy
  • Konsola ścienna oraz elementy podporowe (nóżki) na wyposażeniu seryjnym

 

Znak zamówieniowy XL 24NC
Moc grzałek akumulacyjnych 3400 W
Pojemność cieplna 24,00 kWh
Szerokość 1021 mm
Wysokość 706 mm
Glębokość 146 mm
Masa 144 kg

                SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl