close
loading
PIEC AKUMULACYJNY STATYCZNY XLS 24NC

PIEC AKUMULACYJNY STATYCZNY XLS 24NC

XL 24NC – piec akumulacyjny z automatyczną regulacją procesu ładowania

XLS 24NC to wydajny statyczny piec akumulacyjny zaprojektowany z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu, w którym sterowanie procesem ładowania odbywa się automatycznie. Urządzenie wyposażone jest w 2 termostaty: pierwszy monitoruje wzrost temperatury rdzenia i przerywa dopływ energii zgodnie z wybranymi ustawieniami, drugi mierzy temperaturę pomieszczenia i dostosowuje poziom ładowania rdzenia do temperatury otoczenia. Oprócz standardowych zastosowań urządzenie można używać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (bryzgoszczelny, IP X2).

 

OPIS I DANE TECHNICZNE  

 
Piec z rozładowaniem statycznym

Statyczny piec akumulacyjny Dimplex XLS 24NC oddaje zmagazynowane ciepło na zasadzie konwekcji, ogrzewając powietrze przepływające swobodnie przez blok akumulacyjny. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

Automatyczna regulacja temperatury

W trakcie pracy pieca akumulacyjnego XLS 24NC, sterowanie procesem ładowania odbywa się automatycznie, użytkownik za pomocą pokrętła wybiera komfortową dla siebie temperaturę, a następnie automatyka samodzielnie dostraja poziom ładowania pieca do temperatury pomieszczenia.

 

Racjonalne wykorzystanie energii

Statyczny piec XLS 24NC cechuje racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on tak, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Energia cieplna gromadzona jest dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej i uwalniana przez cały dzień.

 

Wydajna praca

XLS 24NC to wydajne urządzenie zaprojektowane z myślą o energooszczędnym ogrzewaniu. Wyposażone jest w wydajny rdzeń akumulacyjny, złożony z cegieł w jednolitym formacie i grzałek rurkowych z izolacją mineralną. Ilość oddawanego ciepła i temperaturę w pomieszczeniu regulują ruchome przesłony kanałów, przez które wypływa ciepłe powietrze.

 

Odporny na działanie wody

Kompaktowy piec akumulacyjny Dimplex XLS 24NC jest odporny na działanie wody i oprócz standardowych zastosowań, można go używać w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Posiada parametr bryzgoszczelności IPX2, który oznacza, że urządzenie jest odporne na spryskiwanie wodą kapiącą z różnych kierunków pod kątem do 15 stopni.
 

Zalety

  • Automatyczna regulacja ładowania pieca, poprzez dwupunktowy termostat temperatury z czujnikiem zewnętrznym.
  • Bezstopniowa nastawa poziomu ładowania pieca.
  • Płaska konstrukcja o głębokości jedynie 146 mm.
  • Efektywna, łatwa w montażu i neutralna dla powietrza izolacja z zastosowaniem microthermu i wełny mineralnej.
  • Niezawodne bimetaliczne zabezpieczenie termiczne z manualnym resetem.
  • Wysokiej jakości, wytrzymała obudowa z blachy stalowej.
  • Stopień ochrony IP X2.
  • Zasilanie 1-fazowe.

 

Znak zamówieniowy XLS 24NC
Moc grzałek akumulacyjnych 3400 W
Pojemność cieplna 24,00 kWh
Szerokość 1021 mm
Wysokość 706 mm
Glębokość 146 mm
Masa 144 kg

 

                SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl