close
loading
PIEC Z DODATKOWYM PROMIENNIKIEM Duo 300n

PIEC Z DODATKOWYM PROMIENNIKIEM Duo 300n

Duo 300n – piec akumulacyjny DuoHeat z dodatkowym promiennikiem

Duo 300n to piec akumulacyjny typu DuoHeat wyposażony w dwa współpracujące źródła wydzielania ciepła: moduł akumulacyjny i panel promiennikowy. Komfortową temperaturę zapewnia ogrzewanie promiennikowe zainstalowane w przedniej części pieca kontrolowane przez elektroniczny termostat, które jest w stanie szybko zwiększyć temperaturę pomieszczenia, będące jednocześnie uzupełnieniem podstawowego ogrzewania pochodzącego z modułu akumulacyjnego. Nad precyzyjnym działaniem urządzenia czuwa elektroniczny regulator, którego funkcje można rozszerzać przy pomocy opcjonalnych kaset programujących serii RX.

 

OPIS I DANE TECHNICZNE  
 

Budowa typu DuoHeat

Duo 300n wyposażony jest w dwa oddzielne, ściśle ze sobą współpracujące źródła wydzielania ciepła: moduł akumulacyjny i panel promiennikowy, dzięki którym urządzenie działa niezwykle sprawnie, oszczędnie i niezawodnie. Umożliwia to racjonalne wykorzystanie energii, a urządzenie funkcjonuje tak, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji.

 

Racjonalne wykorzystanie energii

DuoHeat Duo 300n cechuje racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej. Funkcjonuje on tak, by duża część ciepła była dostępna w ciągu dnia, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. Energia cieplna gromadzona jest dzięki energii elektrycznej pobieranej podczas taniej taryfy nocnej i uwalniana przez cały dzień przy wsparciu panelu promiennikowego.

 

Komfortowa wydajna praca

DuoHeat 300n automatycznie i nieustannie kontroluje temperaturę pomieszczenia oraz w inteligentny i precyzyjny sposób dostosowuje ilość ciepła wydzielanego z akumulacyjnego i promiennikowego elementu grzewczego. W ten sposób zostaje utrzymana temperatura, którą użytkownik wybrał za pomocą łatwego w obsłudze elektronicznego regulatora.

 

Łatwa obsługa

DuoHeat 300n wyposażony jest w elektroniczne sterowanie, które współpracuje z szeroką gamą kaset programujących RX umożliwiających komfortowe zarządzanie systemem ogrzewania. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem panelu dotykowego LED, a użytkownik ma możliwość zwiększenia bądź obniżenia poziomu ładowania bloku akumulacyjnego.

 

Zalety

  • Blok akumulacyjny – ogniwa magnezytowe dużej gęstości gromadzące wewnątrz energię cieplną
  • Moduł akumulacyjny wyposażony w zestaw grzałek
  • Panel promiennikowy złożony z cienkiej warstwy przewodów grzejnych przymocowanych od wewnątrz do przedniej ściany obudowy pieca
  • Wbudowany, ustawiany przez użytkownika, elektroniczny sterownik kontrolujący działanie panelu promiennikowego oraz modułu akumulacyjnego
  • Sterowanie za pośrednictwem panelu dotykowego LED umieszczonego w górnej części obudowy
  • Moduł ładowania bloku akumulacyjnego współpracujący z elektronicznym czujnikiem temperatury pomieszczenia
  • „Blokada rodzicielska” przed niepożądaną regulacją
  • Możliwość regulacji poziomu ładowania bloku akumulacyjnego zależnie od potrzeb
  • Podwójne zabezpieczenie termiczne promiennika ograniczające temperaturę panelu do 56°C (1. stopień zabezpieczenia) i maksymalnie do 65°C (2. stopień zabezpieczenia)
  • Stalowa obudowa lakierowana proszkowo
Znak zamówieniowy Duo 300n
Moc modułu akumulacyjnego 1300 W
Moc modułu promiennikowego 380 W
Maks. poj. ładowania 9,10 kWh
Szerokość 600 mm
Wysokość 712 mm
Glębokość 130 mm
Zasilanie 230 V
Masa 65 kg

 

                SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl