close
loading

WODNE POMPY CIEPŁA

WI TU – wysokowydajnee

Wysokowydajne pompy ciepła woda/woda WI 10-180TU (10-180 kW) czerpią energię cieplną z wody gruntowej. Ich konstrukcja jest podobna do pomp ciepła solankowych, jednak różnica tkwi w cyrkulującym czynniku, w pompach wodnych nie jest to solanka, lecz woda gruntowa czerpana ze studni zasilającej. Charakteryzuje je nieprawdopodobnie wysoka wydajność przekładająca się na bardzo dużą redukcję kosztów eksploatacyjnych. Niezbędnym warunkiem do prawidłowej pracy jest jednak odpowiednia ilość i jakość pobieranej wody oraz posiadanie odpowiedniego zezwolenia.

 

WI TUR+ – rewersyjne do grzania i chłodzenia

W nowoczesnym, dobrze izolowanym nowym budownictwie, obok efektywnej instalacji ogrzewania z pompami ciepła warto pomyśleć o chłodzeniu pomieszczeń. 
Rewersyjne, wodne pompy ciepła Dimplex to doskonałe rozwiązania w zakresie dużej mocy, tak aby instalacja grzewcza mogła być wykorzystana do ogrzewania oraz chłodzenia. Oprócz niewątpliwych zalet związanych z możliwością jednoczesnego grzania i chłodzenia jednym urządzeniem, wyróżniają się one bardzo wysoką wydajnością.

 

WIH TU – wysokotemperaturowe

Doświadczenie wskazuje, że również w niemodernizowanych budynkach, część zainstalowanych systemów grzewczych może pracować w temperaturach zasilania do 60°C. Jednak jeżeli w instalacji konieczne jest użycie wyższych temperatur, Dimplex oferuje systemy wykorzystujące wysokotemperaturowe pompy ciepła. Pompy ciepła WIH TU zostały wyposażone w szereg rozwiązań pozwalających na bezproblemową pracę oraz wysoką wydajność przekładające się na oszczędną eksploatację również w starszych instalacjach grzewczych.

 

Product Category Section Image

 


               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl