close
loading
ZESTAWY PVCWU

ZESTAWY PVCWU

SKŁAD ZESTAWÓW

- moduły fotowoltaiczne

- inteligentny sterownik grzałek

- moguł grzejny

- akcesoria łącznikowe (okablowanie, konektory)

 

ZALETY SYSTEMU:

-System autonomiczny – nie wymaga zasilania z sieci elektroenergetycznej;

-Prosty montaż – brak elementów hydraulicznych między modułami a zbiornikiem;

--System bezglikolowy – nie wymaga konserwacji i wymiany czynnika grzewczego;

-Elastyczność zastosowania – współpracuje z dodatkowymi źródłami energii (grzałka AC, kocioł gazowy, etc.);

-Szeroki zakres pracy – wartość natężenia promieniowania od 50 do 1200 [W/m²];

-Duża funkcjonalność – umożliwia nastawy stref czasowych, zakresów temperatur oraz odczyt parametrów pracy poszczególnych elementów zestawu i zdalną kontrolę;

-Prosta adaptacja urządzenia w istniejącej instalacji – większość kotłów CWU jest wyposażona w dodatkowe miejsce przewidziane na element grzejny;

-Bezpieczeństwo – praca przy bezpiecznym napięciu – max 80 V DC;

-Długi okres gwarancji – gwarancja sprawności modułów PV – 25 lat; gwarancja ISG-3 – 3 lata, z możliwością przedłużenia.
PROPOZYCJE WYKORZYSTANIA ZESTAWÓW PVCWU

 

1. W pełni autonomiczne podgrzewanie wody.

Układ jest najprostszym rozwiązaniem, umożliwiającym zastosowanie szczególnie tam, gdzie użytkownik nie ma dostępu do źródła energii elektrycznej (np.: na działkach rekreacyjnych, w ogrodach, domkach letniskowych). Woda ogrzewana jest energią elektryczną wytworzoną jedynie przez zestaw fotowoltaiczny. Takie rozwiązanie gwarantuje dostęp do ciepłej wody praktycznie przez cały rok! Prosta konstrukcja i łatwa obsługa nie stanowi problemu zarówno podczas montażu, jak i użytkowania.

2. Ogrzewanie wody z dwóch niezależnych źródeł: fotowoltaika + sieć elektroenergetyczna.

W ogrzewaczu wody znajdują się dwie grzałki. Jedna z nich jest elementem autonomicznego zestawu do podgrzewania wody PVCWU, a druga jest zasilana z sieci elektroenergetycznej. Proponowany układ gwarantuje, że temperatura CWU nigdy nie spadnie poniżej nastawionego poziomu, a priorytety pracy danego źródła nastawiane są przez użytkownika. Układ taki może zostać zastosowany w każdym gospodarstwie domowym, zmniejszając koszty zużycia energii elektrycznej. Dodatkowe wyposażenie umożliwia indywidualne zaprogramowanie pracy grzałki AC.

3. Ogrzewanie wody wykorzystujące dwa niezależne źródła energii : fotowoltaika + inne źródło energii.

W zbiorniku umieszczone są dwa źródła energii cieplnej: zespół grzejny – element autonomicznego zestawu do podgrzewania wody PVCWU oraz wymiennik ciepła z kotła gazowego lub innego źródła. Odpowiednie zaprogramowanie układu umożliwia niezależną pracę dwóch źródeł, powodując zmniejszenie kosztów zakupu nośników paliwa do kotła oraz zapewnia nieprzerwany dostęp do ciepłej wody. Zastosowanie zewnętrznego sterownika umożliwia również nadawanie priorytetów pracy danego źródła ciepła.

 

                SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl