close
loading
PAKIET STANDARD 6 SPLIT

PAKIET STANDARD 6 SPLIT

Ilość sztuk:

NIBE™ SPLIT AMS 10-6 + HK 200S-6 + SMO 20

ZESTAW DO OGRZEWANIA, CHŁODZENIA I PRODUKCJI CIEPŁEJ WODY

 

HK 200S-6 to kompletna centrala wewnętrzna przeznaczona do współpracy z jednostką zewnętrzną powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT typu AMS 10-6. Kontrolę urządzeń zapewnia zewnętrzny moduł sterujący NIBE SMO 20 lub SMO 40(opcja), który dobiera się w zależności od konfiguracji i pożądanych funkcji systemu.

Centrala wewnętrzna HK 200S-6 wyposażona jest w wężownicowy ogrzewacz wody o pjemności 180 litrów, naczynie przeponowe, grupę bezpieczeństwa, grzałkę elektryczną, elektroniczną pompę obiegową i wymiennik ciepła. W połączeniu z jednostką zewnętrzną powietrznej pompy ciepła NIBE SPLIT i sterownikiem NIBE SMO tworzy kompletny system grzewczy.

Jednostka zewnętrzna AMS 10 dostarcza energię cieplną do ogrzania wody użytkowej i zasilania systemu grzewczego, korzystając z darmowej energii zawartej w powietrzu zewnętrznym, pracując wydajnie w przedziale niskich temperatur aż do -20°C.

HK 200S ze sterownikiem NIBE SMO 40 umożliwia podłączenie dodatkowych akcesoriów, takich jak grupa basenowa, grupa mieszania, wyświetlacz pokojowy, moduł sterowania przez telefon komórkowy i system BMS(opcja) Sterownik NIBE SMO 20/40 pozwala na sterowanie(opcja) i podgląd pracy urządzenia przez Internet za pomocą systemu NIBE Uplink.

 

KARTA KATALOGOWA
Skład zestawu:
- jednostka zewnętrzna
- jednostka wewnętrzna 
- sterownik
 
Opcja:
-zbiornik buforowy
-stojak i fundament pod jednostkę zewnętrzną
-wąż grzewczy odprowadzenia skroplin

 

Więcej informacji

Pompy ciepła powietrze/woda typu NIBE SPLIT to urządzenia, w których układ chłodniczy jest rozdzielony na dwie jednostki: zewnętrzną wyposażoną w inwerterową sprężarkę NIBE AMS i wewnętrzną, którą dobiera się w zależności od funkcji systemu. Jednostki połączone są instalacją rurową, wypełnioną czynnikiem chłodniczym. Jeżeli system ma pracować wyłącznie na centralne ogrzewanie, jednostkę zewnętrzną AMS łączy się z jednostką wewnętrzną HBS 05 i sterownikiem SMO. W przypadku, gdy pompa ciepła NIBE SPLIT ma ogrzewać budynek i produkować c.w.u., jednostkę zewnętrzną łączy się z kompaktową centralą HK 200S, ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. i zewnętrznym sterownikiem SMO. Przy wyższym zapotrzebowaniu na c.w.u., jednostkę zewnętrzną należy wyposażyć w jednostkę wewnętrzną HBS 05 i jedną z central VVM lub zewnętrzny zasobnik c.w.u. i sterownik SMO.

Przy wysokim zapotrzebowaniu na ciepło, istnieje możliwość połączenia w układzie kaskadowym maksymalnie 8 jednostek AMS i HBS. Pompy ciepła NIBE SPLIT zapewniają komfort cieplny budynku w okresie letnim dzięki wbudowanej funkcji chłodzenia aktywnego.

Pompy ciepła NIBE SPLIT posiadają wbudowaną funkcję chłodzenia aktywnego, realizowaną poprzez odwórcenie obiegu. Czynnik chłodniczy w jednostce zewnętrznej AMS 10 odzyskuje ciepło z wody instalacyjnej, które następnie wyrzucane jest na zewnątrz i w wyniku tego pompa ciepła realizuje funckję chłodzenia.               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl