close
loading

REKUPERACJA - WYDAJNA WENTYLACYJNA Z ODZYSKIEM CIEPŁA

Oprócz wyeliminowania niekorzystnych czynników związanych z brakiem wymiany powietrza spowodowanego ulepszoną izolacją budynków , pozwala ona również znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania.

 Zainstalowanie nowoczesnej instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła to doskonały sposób na poprawę klimatu w pomieszczeniach i niższe rachunki w domu.

 
Centralny system rekuperacji

Działa przy wykorzystaniu jednej centrali wentylacyjnej o dużej wydajności, która za pomocą kanałów wentylacyjnych podłączona jest do poszczególnych pomieszczeń. Zużyte powietrze z pomieszczeń przechodzi przez zintegrowany wymiennik ciepła odbierający energię cieplną, a następnie usuwane jest na zewnątrz. Odebrane w ten sposób ciepło, wymiennik przekazuje dalej do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego, które kierowane jest do odpowiednich pomieszczeń.

 

Decentralny system rekuperacji

W istniejących budynkach bardzo trudna jest instalacja centralnego systemu rekuperacji. W takim przypadku doskonałym wyborem są urządzenia do rekuperacji decentralnej.

Wykorzystuje mniejsze jednostki zainstalowane w pomieszczeniach bezpośrednio w ścianie zewnętrznej budynku. Zużyte powietrze z pomieszczenia przechodzi przez wymiennik ciepła odbierający energię cieplną, a następnie usuwane jest na zewnątrz. Odebrane w ten sposób ciepło przekazywane jest do pobieranego, świeżego powietrza zewnętrznego kierowanego bezpośrednio do pomieszczenia.

 

 


               SHOWROOM - SKLEP STACJONARNY:        al. marsz. J. Piłsudskiego 4, Warszawa Wesoła.

Tel519-125-619,   biuro@eraoze.pl